Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 270 051 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Wszystko ma swój czas

Skocz do komentarzy

Kazn. 3:1.8: Wszystko ma swój czas i każda sprawa pod niebem ma swoją porę... Jest czas wojny i czas pokoju.


Życie każdego człowieka pełne jest prób i walk. Są takie okresy, gdy wszystko idzie gładko, sprawnie, jak po maśle. Ale bywa też i taki czas, gdy wszystko idzie źle, pod górkę, a przeciwność goni przeciwność. I niezależnie od ilości modlitw, postów, analiz i porad, przeszkody nie znikają. Czasem nawet się mnożą!


Jak długo żyjesz pod niebem, pomiędzy okresami pokoju, będziesz doświadczać pór wojen. Nie ma sensu modlić się przeciwko Bożym sezonom. Dobry Bóg celowo nie pozwala nam wydawać owocu bez przerwy. Kiedy na ziemię naszych okoliczności zsyła mrozy zimy, ma to sens i korzyść dla nas samych i przyszłego owocu.


Apostoł Paweł nazywa taki „zimowy, martwy" krajobraz naszego życia „niewielkim, chwilowym utrapieniem" (2 Kor. 4:16-17). A znaczy to tyle, co „to niedługo minie". Weź przykład z drzewa. Gdy lodowate wiatry, śnieg i mróz zdają się zaduszać wszelki dech życia w nim, ono w środku spokojnie czeka, odnawia się, zbiera siły, przygotowuje się do kolejnej pory. Nie walczy z zimową porą, raczej wykorzystuje ją dla siebie. A gdy nadchodzi nowy sezon, gdy tylko poczuje zmianę, gdy lody, które go skuły topnieją, a mróz oddaje miejsce ciepłu wiosennego słońca ... nic go nie powstrzyma przed puszczaniem nowych gałązek i liści. Płyną soki, wraca życie. Po jakimś czasie drzewo przygotowuje się znowu do kolejnego sezonu... owocowania.


Przerwa w owocowaniu, chwilowy zastój, odczucie zimy w życiu to tylko sezony, które dają nam możliwości ćwiczenia się w zaufaniu Bogu w inny sposób niż wtedy, gdy cały świat uśmiecha się do nas. To czas, kiedy możemy odnowić nasza wewnętrzną siłę, osobistą więź z Bogiem i cierpliwą wytrwałość.


„Wszystko ma swój czas i każda sprawa pod niebem ma swoją porę", a ja jeszcze dodam: „i każdy sezon ma swój sens i cel".

Przechodzisz może zimowy etap w jakiejś dziedzinie swojego życia? Powierz Bogu ten czas. Poproś Go, by pomógł ci przetrzymać wszystko cierpliwie, tak by z nadmiaru przeciwności serce twoje nie zamarzło i nie skamieniało. Poproś Boga, by pomógł ci wykorzystać ten czas jak najlepiej i zgromadzić siły, energię i wiarę na nowy sezon. Przecież wiosna nadejdzie niezawodnie...
Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 02 czerwca 2009 14:20

  Świetny tekst. Bardzo inspirujący i pocieszający.

  autor jesienny

 • dodano: 31 maja 2009 21:21

  Rewelka !!! Do tej pory zupełnie inaczej patrzyłam na zimę ... brrrrrrr
  ... Niedługo minie - to już w ogóle super :-)

  autor :)

  blog: Wszystko ma swój czas

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

poniedziałek, 23 października 2017

Licznik odwiedzin:  29 227  

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

e-mail: prostozsercablog@wp.pl